Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 229 510 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Klątwy

sobota, 15 marca 2008 21:22
Skocz do komentarzy

2. Teoria Fredricka Glossa - Urok a klątwa.

Kiedy rodzice zabraniali nam przeklinać, nie uważaliśmy tego za kwestię życia i śmierci. Oczywiście, słusznie. W dzisiejszym języku "przeklinanie" oznacza wyrażanie się w wulgarny sposób. Może to razić, a już z całą pewnością źle świadczy o naszych manierach, ale zdecydowanie nie bywa zabójcze. W minionych wiekach jednak przekleństwo było czymś więcej niż tylko inwektywą. Uważano je za jedną z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych form magii.


Pan Fredric Gloss (1891-1969 ; urodzony na północy Anglii wychowywał się w Paryżu) dokonał pewnego rodzaju podziału, który pomógł panu Flame\'owi udoskonalić jego teorię o rodzajach czarów. Mianowicie pan Gloss podzielił zaklęcia zniewalające (tak według wczesnego podziału Flame\'a\' nazywały się uroki, przeciw uroki i klątwy) na uroki i klątwy. Jednak wbrew pozorom te dwie sztuki magiczne są sobie obce. Oto najważniejsze postanowienia teorii:
-Nie ma uroku i klątwy, która zabija osobę, na którą owa magia padnie!
-Uroki możemy rzucać za pomocą słów lub różdżek, a klątwy (TYLKO!) przy pomocy słów.
-Urok jest znacznie łatwiej rzucić niż klątwę.
-Klątwa trwa znacznie dłużej niż urok.
-Aby rzucić klątwę trzeba założyć ofiarę. Osoba umierająca może rzucić klątwę (i wbrew pozorom klątwa nie jest złym aspektem magii!) na kogoś lub klątwę może rzucić także osoba, która szczerze pożąda czegoś i jej celem jest wyłączne osiągnięcie tego czegoś.
-Klątwa to zaawansowana i bardzo potężna magia
-Klątwy emocjonalne są zakazane!
Teoria ta ma zastosowanie aż do dziś, ale nadal trwają pracę nad jej poprawkami. Każda klątwa czy urok spełnia się i jeżeli nie będziemy umieli bronić się przed tym, możemy paść ofiarą złego życzenia. Klątwa oparta na czarnej magii praktycznie działa natychmiastowo i może trwać latami. Może nawet działać w następnych pokoleniach.

3. Czym rózni się Zaklęcie od klątwy?

Czym klątwa różni się od zaklęcia? Klątwa jest rzucona przez jedna osobę i tylko przez nią może być zdjęta. Nie ma na nią żadnych przeciwzaklęć i w razie niedociągnięcia klątwy kończy się ona wraz ze śmiercią osoby, która rzuciła ową klątwę.

4. Formuła klątwy

Rzucanie klątw nie jest czynnością łatwą trzeba wytrwałości i koncentracji by dojść do perfekcji.

FORMUŁA KLĄTWY TO: "aquae et igini interdicto...." - po wielokropku następuje wypowiedzenie jakeigo rodzaju ma być klątwa i jaka ma ona być. Np. "aquae et igini interdicto familiaris none manus" co oznacza: "przeklinam was klątwą rodzinną by odpadły wam ręce".

5. Podział klątw

Klątwy możemy podzielić na kilka sposobów. Wyróżniamy podział ze wzglądu na rodzaj, długość trwania i liczbę osób dotkniętych przekleństwem.
Ze względu na rodzaj, klątwy dzielimy na:
klątwy śmiertelne - wbrew nazwie nie uśmiercają osoby, na którą spadnie klątwa. Jeżeli jakiś czarodziej umiera może rzucić właśnie ten rodzaj magii, aby komuś dopiec lub pomóc. Jest to magia na tyle potężna, że czar trwa przez kilka pokoleń (zatem jeżeli ktoś rzuci na was klątwę podczas umierania to macie pewność, że wasze dzieci i ich dzieci itp. będą nadal pod jej działaniem).
klątwy emocjonalne - jak sama nazwa mówi, klątwę nienawistną można rzucić gdy żywimy do kogoś pewnego rodzaju emocje: nienawiść lub miłość bądź inne. Jednak nie jest to takie proste, gdyż wymaga naprawdę ogromnego skupienia się wyłącznie na tej osobie i wyczyszczenia całkowicie swoich myśli, co podchodzi już lekko pod oklumencję. Ten rodzaj klątwy jest już niepraktykowany i nawet kara się za rzucanie klątw emocjonalnych więzieniem.

Ze względu na długość trwania, klątwy dzielimy na: nieświadomą i świadomą (rytualną).
Klątwa nieświadoma działa krótko i po zrealizowaniu swego zadania najczęściej traci moc. Przykładem są tu klątwy emocjonalne.
Gorzej jest z klątwą świadomą (rytualną) gdyż ta może ciągnąć się za nami bez końca, realizować się w następnych pokoleniach. Zatrzymać ją można tylko specjalnym rytuałem, który rozpuści kody w niej zawarte. Klątwy rytualne dzielą się na: klątwy czarnej magii, czarnej tantry, pentagramu, satanizmu i hipnozy.

Ze względu na liczbę osób dotkniętych przekleństwem, klątwy dzielimy na:
- Rodzinną - rzucana na całą rodzinę i prześladująca każdego o nazwisku rodziny przeklętej;
- Osobistą - rzucona tylko na jedna osobę;
- Narodową - przeklęty zostaje cały naród;
- Stanową - przeklinany jest dany stan społeczny;
- Własną - rzucana na samego siebie w celu ukarania się;
- Klątwę jako karę - za przewinienia rzucana przez ministra magii na tego, kto przekroczył prawo.

6. Przyczyny i początki działania klątwy

Przyczyną klątwy mogą być objawy takie jak przy opętaniu, czy nawiedzeniu przez byty astralne :
- nadpobudliwość nerwowa,
- dążenie do samookaleczeń i robienie krzywdy innym,
- choroby przewlekłe, zwłaszcza na tle nerwowym,
- niepowodzenie życiowe,
- dręczenie przez innych
- nieporozumienia partnerskie,
- uzależnienie od innych,
- brak własnej woli i woli życia,
- koszmary w czasie snu, bezsenność, lęki,
- klaustrofobia,
- uczucie, jakby cały świat się zwalił nam na głowę,
- samotność.

Początek klątwy możemy zauważyć, gdy wszyscy bez żadnego powodu odwracają się od nas. Tracimy najbliższe nam osoby, lub cierpimy na skutek ich nieuleczalnych chorób. Przykładów można podawać mnóstwo, chociaż nie zawsze musi to być klątwa czy urok. Może to być zwykłe opętanie przez byty astralne. Boimy się lub wstydzimy się zwrócić do kogoś, kto nam pomoże. A życie jest krótkie, więc czy warto cierpieć, zadawać sobie ból i przy tym innym? Czasami niewinna rozmowa z osobą, która zrozumie i będzie mogła wyjaśnić niektóre sprawy, może zmienić nasze życie. Czasami założenie tylko odpowiedniego amuletu może odwrócić zły los.

7. Jak uwolnić sie od klątwy?

Zdejmowanie opętania z istoty ludzkiej, zwierząt, czy szlaku astralnego można wykonać bez wiedzy osoby opętanej. Wystarczy zlecenie osoby życzliwej. Można to uczynić ze zdjęcia lub planu mieszkania. Klątwy świadome można zatrzymać specjalnym rytuałem, który rozpuści kody w niej zawarte Należy dotrzeć do tego, jak została zadana, czy była to klątwa czarnej magii, czarnej tantry, pentagramu satanizmu, czy też hipnozy. Należy ustalić, jakie kody zostały użyte w danym rytuale i co zostało zasłonięte w danej osobie. Na wszystko jest rozwiązanie i uwolnienie jest możliwe, pod warunkiem, że osoba lub osoby objęte klątwą będą współpracować i poddadzą się specjalnemu rytuałowi oczyszczania. Nie można tego zrobić na odległość, gdyż osoba dotknięta klątwą powinna współpracować, być świadoma i z pokorą wejść w stan wybaczania.

Podziel się
oceń
21
6

Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 27 stycznia 2017 11:08

  Bardzo prosze o rzucenie klatwy rytualnej na chlopaka ktory mnie znieslawil i upublicznil w sieci moje dane oraz numer telefonu

  autor Kocica

 • dodano: 24 stycznia 2017 19:04

  odszorowawszy

  autor Ada

  blog: http://user.crossweb.pl/profile/tadea-kurzeja/13828

 • dodano: 23 stycznia 2017 17:58

  niepodfryzowanie

  autor Lew

  blog: http://www.agab81.e-blogi.pl/ksiegagosci.html

 • dodano: 13 grudnia 2016 8:48

  Chciałabym rzucić klątwę na pewną dziewczynę, która pomimo tego że ma chłopaka, podrywa mojego chłopaka. Proszę o poradę klaudia9676@wp.pl

  autor Klaudia96

  blog: -

 • dodano: 09 grudnia 2016 4:02

  niepodrobienie

  autor Grześ

  blog: http://jasnowidz.co.pl

 • dodano: 16 listopada 2016 20:15

  rzucam klątwę śmierci na rodzinę K. na następne kilka ich pokoleń. Niech się spełni wola diabła.

  autor olaboga

 • dodano: 23 listopada 2015 8:24

  Zapraszam :)

  autor Anita

  blog: http://ideasofa.ak5.co.uk/modern-bed-furniture-sale.html

 • dodano: 27 lipca 2015 12:54

  Witam . Jeśli ktos zna sie lub zna kogoś kto zna sie na rzucanie uroków bądź klatw to prosze o kontakt gg 38135193

  autor Ewa6

 • dodano: 28 marca 2015 0:36

  bardzo prosze o pomoc, gdyz ktos zrobil mi wielka przykrosc... :( zdeptal mnie na oczach wszystkich jak smiecia... moj mail orleanek@o2.pl

  autor orleanek

 • dodano: 24 lutego 2015 20:05

  Proszę o klątwę na mojego szefa, który jest wyjątkowo cyniczny i niesprawiedliwy.

  autor Manakel

 • dodano: 16 stycznia 2015 2:19

  witam rzucilem na siebie klatwe na to abym byl silny klatwe czyje od kilku lat nie potrafie sie oczyscic potrzrbuje pomocy te glosy bezsennos chce zqznac spokoju i snu prosze o pomoc nawet dojade nie stac mnie na rytual nawet na kupno swieci olejkow aby przproaezic rytual to moj email. krystekkam@wp.pl czekam nabpomoc od was

  autor krystek

 • dodano: 16 stycznia 2015 2:16

  witam rzucilem na siebie klatwe na to abym byl silny klatwe czyje od kilku lat nie potrafie sie oczyscic potrzrbuje pomocy te glosy bezsennos chce zqznac spokoju i snu prosze o pomoc nawet dojade nie stac mnie na rytual nawet na kupno swieci olejkow aby przproaezic rytual to moj email. krystekkam@wp.pl czekam nabpomoc od was

  autor krystek

 • dodano: 21 października 2014 14:10

  proszę o rzucenie klątwy na tych ludzi od lat oszukują i wykorzystują ludzi http://opinie.info.pl/karo-bau-sp-z-oo/25464/comment-page-5#comment-19880 (proszę poczytać)
  nie pomagają sądy,prokuratura nic bardzo umiejętnie omijają prawo zmieniają nazwy firmy itd...w ciągu roku oszukują setki ludzi na setki tysięcy euro morze klątwa im przeszkodzi...

  autor oszukany

 • dodano: 10 września 2014 17:39

  Mój były Chłopak Łukasz dzis mnie pozucił powiedział mi ze mnie nie kocha i nie chce mi dac szansy chcialabym klatwe miłosna aby do mnie powrocił bardzo mi na nim zalezy ,chciałabym aby podziałała.prosze o szybka odpowiedz na emaila

  autor gwiazdeczkaa-88@wp.pl

 • dodano: 10 września 2014 17:39

  Mój były Chłopak Łukasz dzis mnie pozucił powiedział mi ze mnie nie kocha i nie chce mi dac szansy chcialabym klatwe miłosna aby do mnie powrocił bardzo mi na nim zalezy ,chciałabym aby podziałała.prosze o szybka odpowiedz na emaila

  autor gwiazdeczkaa-88@wp.pl

 • dodano: 02 czerwca 2014 17:26

  Pewien zamożny facet zniszczył dobre imię mojej rodziny, śmieje się z tego itriumfuje a my nie wiemy gdzie się schować. Chciałbym aby go dopadło to samo lub żeby zbankrutował, proszę o pomoc lolek.1973@go2.pl

  autor lolek

 • dodano: 11 lutego 2014 20:36

  Niech ktoś jedna klątwę podda na pielęgniary z jednego szpitala. Są wstrętne... trzeba aby poczuły co to być pacjentem. Bardzo proszę oby się suki pochorowały.....

  autor pajent

  blog: suki

 • dodano: 24 sierpnia 2013 17:46

  aquae et igini interdicto numquam puer aut puella tibi
  tlumaczenie z laciny: zebys nigdy nie znalazl chlopaka lub dziewczyny. czy takie moze byc? prosze o szybki kontakt na GG 39510533 blagam to wazne

  autor Aro

 • dodano: 30 czerwca 2013 3:54

  Proszę o klątwe dla faceta który oszukał mnie że ma byłą żonę a okazało się że wcale się nie rozwidół. Porzucił mnie i do tego namówił do aborcji, nie chcę by ranił inne kobiety.

  autor D

 • dodano: 19 marca 2013 17:16

  Poproszę o klątwę dla chłopaka z mojej klasy, który ciągle mnie poniża. GG i uprzykrza mi życie. Niech jego życie rozwali się i niech cierpi. Nie życzę mu nic dobrego. Nienawidzę go.
  GG: 46563015

  autor Martyna

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 24 lutego 2017

Licznik odwiedzin:  118 390  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

O moim bloogu

To jest podręcznik do Zaklęć i Uroków dla klas I, II i III szkół magii.

Statystyki

Odwiedziny: 118390
Wpisy
 • liczba: 15
 • komentarze: 268

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Pytamy.pl